niedziela, 27 października 2013

KATALOGI "ACTION MAN"

Z myślą o wszystkich Lalkowiczach, którzy mają w swoich zbiorach niezidentyfikowanych Lalków z serii: "Action Man", oraz tych, którzy lubią sympatycznych Osiłków AM, postanowiłam podzielić się skanami z mojego ilustrowanego katalogu "Action Man - Nowe Misje" z 1998 roku.
Oczywiście wszystkim zaglądającym życzę miłych wrażeń przy przeglądaniu poniższych ilustracji. Zdjęcia są przyjemnie zaprojektowane, tło, kolorystyka, dodatkowo pojawia się tekst, który ma działać na wyobraźnię czytelnika i działa! 

Mam też ogromną nadzieję, że moje skany pomogą komuś w pełnej identyfikacji danego Action Man'a :)

W chwili obecnej posiadam tylko katalog z 1998 roku, ale jeśli tylko kolejny trafi do mych rąk, także się nim z Wami podzielę!
Miłej lekturki życzę!!!

1998

Dzięki uprzejmości Kasi z Dziwaczkowa, publikuję zdjęcia jej katalogu "Action Man":9 komentarzy:

 1. Wpadł mi w oko James Bond- nie pogardziłabym takim (mam słabość do 007)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni ciągle występują na angielskim e-bay'u :) Nawet ostatnio na nich natrafiłam. Ale o koszty transakcji kupna i przesyłki ... lepiej przemilczę :))))

   Usuń
 2. Ja nawet nie wiedziałem, że oni mają własny katalog... Szok! Fajnie obejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dotąd trafił mi się ten jeden katalog, zakupiony lata temu luzem na allegro. Nie mam więc pewności, że jest ich więcej, aczkolwiek jeśli w 1998 roku pojawił się (pewnie jako dodatek do którejś z wymienionych figurek) to myślę, że jest ich więcej. Niestety nigdy nie kupiłam nowiutkiego, nieodpakowanego Action Mana w tamtych czasach, więc wiedza w tym zakresie jest ograniczona. Tylko domysły. Niespodzianką był jednak fakt, że ten katalog jest w j.polskim :)

   Usuń
 3. o super - ja mam jednego niedawno kupionego i się zastanawiałam co on ma na tej ręce i do czego to, a teraz wszystko jasne - to jest łucznik :) i ma mechanizm do wypuszczania strzały :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Action Man Łucznik ma piękną buźkę :) Ten zarost! A rodzaj twarzy można by przeszczepić temu najlepiej artykułowanemu ciałku AM i uzyskamy kolesia o bardzo surowej urodzie. Hmn... trzeba by to przemyśleć!

   Usuń
 4. Hello from Spain: interesting information on the Action Man. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Katalog niestety w j.polskim ;) Ale ilustracje to już jakaś konkretna informacja! :)))

   Usuń
 5. Dzięki Ci za skan katalogu !!! Pomyśleć, że kiedyś też miałam takie katalogi ... :(
  X-Man to mój Ksawery !!! Tylko bardziej kudłaty..... :)
  Mieliśmy takiego Łucznika - piękny był .... :(

  OdpowiedzUsuń